Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2023 Hakkında

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2023 Hakkında

 Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2023 Hakkında
23 Mart 2023 - 06:48

ODASI BAŞKANLIĞINA

 

İlgi:     Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanlığı’nın; 16.03.2022 tarih ve 2023/37 sayılı genelgesi,

 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) yazısında 2023 yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödüllerinin, girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, girişimcilik yeteneklerine yatırım yapmak, dijital dönüşümün desteklenmesi, iş ortamını iyileştirme ve işletmelerin uluslararasılaşmasını destekleme, sürdürülebilir geçişin desteklenmesi, sorumlu ve kapsayıcı girişimcilik başlıklarından olmak üzere 6 kategoride gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

 

Başvurular, politika yapımı, girişim ve eğitim alanlarındaki mevcut ve güncel önlemlere ve bunların söz konusu bölge veya yer üzerindeki etkisine atıf yapmalı ve en az 15 aylık gelişmeyi ortaya koymalıdır. Projeler, en az 15 ay boyunca uygulanması, orijinal, yenilikçi ve bölgede veya Avrupa’nın herhangi bir yerinde tekrarlanabilir olması, yerel ekonomiye etkisi ve yerel paydaş ilişkilerini geliştirmeye yönelik katkıları açısından değerlendirilecek olup, ödüller 13-15 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan törende sahiplerini bulacaktır. Söz konusu törene ulusal kazanan olarak gösterilen tüm proje sahipleri davet edilmektedir.

 

Yarışmaya KOBİ’ler (Sadece 6 ncı Kategori Sorumlu ve Kapsayıcı Girişimcilik Kategorisinden), yerel/bölgesel ve ulusal kamu kurum ve kuruluşları, kamu-özel ortaklıkları ve üniversiteler katılabilecek olup, başvurmak isteyenlerin https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/8714/avrupa-girisimciligitesvik-odulleri-2023  adresindeki başvuru formunu doldurarak 23 Haziran 2023 tarihine kadar KOSGEB’e göndermeleri gerekmektedir. Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile ilgili detaylı bilgiye; https://single-market-economy.ec.europa.eu/smes/supporting-entrepreneurship/european-enterprisepromotion-awards_en adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bilgilerinizi ve söz konusu düzenlemenin odanız vasıtasıyla esnaf ve sanatkârlarınıza duyurulması hususunda gereğini rica ederiz.

 

         LİNK: https://www.istesob.org.tr/053-nolu-genelge-20-03-2023-avrupa-girisimciligi-tesvik-odulleri-2023-hakkinda

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum