Kolaysoft A.Ş. ile TESK A.Ş. İş Ortaklığı Protokolü Hakkında

Kolaysoft A.Ş. ile TESK A.Ş. İş Ortaklığı Protokolü Hakkında

Kolaysoft A.Ş. ile TESK A.Ş. İş Ortaklığı Protokolü Hakkında
12 Aralık 2022 - 13:22

ODASI BAŞKANLIĞINA

 

İlgi:     Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanlığı’nın; 08.12.2022 tarih ve 2022/109 sayılı genelgesi,

 

TESK A.Ş. ile KOLAYSOFT A.Ş. arasında E-DÖNÜŞÜM ÇÖZÜMLERİNE dair bir protokol imzalanmış olup söz konusu protokolün bir örneğine genelgemiz ekinden ve https://tesk.org.tr/resimler/kolaysoft.pdf adresinden ulaşabilirsiniz. (Detaylı bilgi için Protokolü inceleyiniz.)

 

Yapılan protokole göre; TESK A.Ş.’ye bağlı esnaf ve sanatkârların e-fatura, e-arşiv fatura vb. KOLAYSOFT uygulamalarının süreçlerine ait bilgilerin Gelir İdaresi Başkanlığı’na ulaştırılması ve saklanması için KOLAYSOFT TEKNOLOJİNİN geliştirdiği servis altyapısı ve KOLAYSOFT TEKNOLOJİ’NİN e-dönüşüm servis altyapısı ile geliştirdiği Web portalından faydalanmasına yönelik hizmetlerini kullanması sağlanacaktır.

 

Kolaysoft; TESK A.Ş.’ye özel bir e-Belge Başvuru sayfası (basvuru.esnaffatura.com), e-Belge portalı (portal.esnaffatura.com) ve web sitesi (www.esnaffatura.com) hazırlayacak ve bu sayfaları 7/24 açık tutacaktır. Sistemin kurulması, aktive edilmesi, çalışır halde bulundurulması Kolaysoft sorumluluğunda olacaktır.

 

Bilgilerinizi ve odalarınız aracılığıyla esnaf ve sanatkarlara duyurulması hususunda gereğini rica ederiz.

 

              LİNK: https://www.istesob.org.tr/183-nolu-genelge-12-12-2022-kolaysoft-a-s-ile-tesk-a-s-is-ortakligi-protokolu-hakkinda

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum