TİYATRO SANATÇILARI SABAH ÇAYINDA BULUŞTU

İstanbul Sahne Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf ve Sanatkârları Odası Olarak düzenlediğimiz sabah çayında tiyatro sanatçılarımızla buluştuk

TİYATRO SANATÇILARI SABAH ÇAYINDA BULUŞTU

İstanbul Sahne Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf ve Sanatkârları Odası Olarak düzenlediğimiz sabah çayında tiyatro sanatçılarımızla buluştuk

16 Eylül 2022 - 00:05

Başkanımız Terlan Kaya başkanlığında yönetim kurulu üyemiz Cebrail Dal, Genel Sekreterimiz Yasemin Yerli ve Koordinatör Yaşar Kaba'nın  katkı ve katılımı ile Üsküdar Kültür Evi GASSOPDER NEŞET ERTAŞ salonunda  düzenlenen sabah çayına katılan tiyatro sanatçılarımıza sektörle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Başkanımız Terlan Kaya selamlama konuşmasında;

Bu sabah çayımızı birlikte yudumlamak aynı havayı solumak büyük mutluluk, sektör olarak pandemi nedeniyle çok zor iki geçirdik,  büyük geçmiş olsun, umarım yaralarımızı kısa sürede sararız.

Görevde 2. Dönemim 1. Dönem bir yanda yapısal sorunları giderirken diğer yandan da sahne sanatçılarımızın sorunlarının çözümleri doğrultusunda ciddi çalışmalar yaptık,, yasal düzenlemenin yapılamamasının önündeki en büyük engel meslek tanımlarıydı. Usta sanatçılar dan oluşturduğumuz çalışma grubumuzla geçen yıl çalışmayı bitirdik

Şu an Mesleki yeterlilik kurumu gönderdiğimiz çalışma metni ile çalışmalara başladı. MYK nın çalışmaları sürerken biz uzman arkadaşlarla, Kültür sanat alanı özel kanunu üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda uzman arkadaşlar arzularsanız son gelişmeleri hakkında bilgileri siizlerle paylaşır.

Bu süreci birlikte yürütelim istedik, mesleği sürdüren, sorunların hakkından bir şekilde gelmeye çalışan sizsiniz. Bu nedenle görüşleriniz önemli, sabah çayı dedik, samimi sohbet kıvamında olsun düşüncelerimizi hem yanımızdaki ile hem genel paylaşabilelim istedik. Arada bir araya gelmek hepimize iyi gelecektir görüşündeyiz.

Ülkede sahne tüm sanat alanlarında sanatçılarımızın var olan tek odası olmak, sorumluluğumuzu artırıyor. Bu alanda sorumluğumuzun bilnciyle hareket etmeyi görev saydık.

Bu süreçte bu gün buraya katılım sağlamanız bizlere güç verdi. 
Teşekkür ediyorum. Sözü fazla uzatmayım söz sizde 
Afiyet olsun dedi.

Konuşmanın ardından sırayla sanatçılar kendilerini tanıttı, kısa kısa önerilerde bulundular.
Meslek tanımları ve yasal çalışmalar hakkında  ise uzmanlarımız bilgiler sundular.
oldukca samimi ve sohbet havasında geçen sabah çayı buluşmasından sanatçılarımız ve yöneticilerimiz bir sonraki çayda buluşmak üzere ayrılırken çalışmalara katkı sunacakalrını ilettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum